Obec Nivnice

NIVNICE SE ZAPOJÍ DO PRESTIŽNÍHO MEZINÁRODNÍHO VÝZKUMU DOSPĚLÝCH PIAAC

PIAAC

Během měsíce února a března 2023 proběhne v naší obci výzkum dospělých PIAAC. Náhodně vybrané domácnosti osloví tazatel společnosti STEM/MARK a MEDIAN, který se prokáže průkazem tazatele.

Výzkum realizuje Národní pedagogický institut ČR z pověření Ministerstva školství.

Na vybrané domácnosti se v této době obrátí tazatelé výzkumných společností STEM/MARK a MEDIAN. Rozhovor s tazatelem bude trvat přibližně dvě hodiny. Každý respondent obdrží za účast ve výzkumu finanční odměnu 800 Kč.

Pro úspěch výzkumu je zásadní, aby se co nejvíce oslovených domácností do výzkumu zapojilo, neboť jsou vybrané právě ony a podle mezinárodní metodiky nemohou být nahrazeny. Data budou uchována jako přísně důvěrná, budou zpracována hromadně a použita výhradně pro účely výzkumu.

Cílem výzkumu je zjistit, jak jsou občané v jednotlivých zemích připraveni na výzvy současné doby, jako jsou změny na trhu práce či rostoucí využívání digitálních technologií v práci i mimo ni. Výzkum se proto zajímá o pracovní zkušenosti a vzdělávání, ale i o uplatňování různých dovedností v každodenním životě. Výsledky výzkumu dají zpětnou vazbu českému vzdělávacímu systému, ukáží, kde jsou naše silné a slabé stránky a kde je vhodné upravit vzdělávání tak, aby lépe odpovídalo našim současným potřebám.

Podrobnosti o výzkumu a kontaktní údaje jsou uvedeny na stránkách http://www.piaac.cz

Datum vložení: 20. 2. 2023 10:31
Datum poslední aktualizace: 22. 2. 2023 10:24

Mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE:15
DNES:399
TÝDEN:2737
CELKEM:2001145

Hlášení poruch

Hlášení závad

Z naší fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Májová veselice 2022

1261první písemná zmínka

3331počet obyvatel

247nadmořská výška (m n. m.)

2547katastrální výměra (ha)