A picture

Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

Kalendář akcí

Mobilní aplikace

mobilní aplikace

google-play-downloadapp-store-download

WEBKAMERY v obci

plakát

 

Z naší fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Náhodný výběr z galerie

Rozsvícení vánočního stromu 2018

Senioři

Zjednodušená verze stránek nejen pro seniory

modul pro seniory

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE: 7
DNES: 80
TÝDEN: 80
CELKEM: 1182187

Navigace

Odeslat stránku e-mailem

Obsah

Aktuality

Zprávy

Prodej drůbeže

Drůbežárna Prace bude v úterý 7.4. v 11:45 hod. prodávat za starým OÚ

mladé kuřice a chovné kohouty, roční slepice,
brojlerová káčata, housata a husokačeny,
krmivo pro drůbež a králíky, vitamínové doplňky,
dále pak vykupovat králičí kožky - cena 10 Kč/ks.
celý text

ostatní | 3. 4. 2020 | Autor:

ODPADY V DOBĚ NOUZOVÉHO STAVU a KARANTÉNY

Vážení spoluobčané,
nakládání s odpadem v době nouzového stavu a karantény, má svá zvláštní pravidla, protože odpad může být zdrojem přenosu infekce.
Dbejte na maximální míru ochrany a osobní hygienu při nakládání s odpady.
Použité roušky, rukavice a kapesníčky ukládejte do plastového pytle. Ten odkládejte uzavřený do směsného komunálního odpadu. V žádném případě je nedávejte do tříděného sběru.
Žádné odpady NEODKLÁDEJTE mimo kontejnery a popelnice.

POKUD NEJSTE NAKAŽENI ANI V NAŘÍZENÉ KARANTÉNĚ – nakládejte se svými odpady jako doposud – třiďte odpady tak, jak jste zvyklí.

Osoby v karanténě odpad nyní NETŘÍDÍ! Hrozil by přenos infekce. Jste-li v karanténě, odkládejte veškeré odpady do pevného plastového pytle, případně do dvou slabších pytlů. Po naplnění (nejpozději však do 24 hodin) pytel pevně zavažte a na povrchu ošetřete dezinfekčním prostředkem. Poté jej můžete odložit do popelnic a kontejnerů na směsný odpad.
Vážení spoluobčané,
všichni se snažte minimalizovat celkový objem a množství odpadů, které není v současné době nutné produkovat.
Chovejte se zodpovědně nejen sami k sobě a svému okolí, ale také k všem lidem, kteří pro nás zajišťují nakládání s odpady.
Více informací naleznete na našich internetových stránkách.
Děkujeme, že se chováte zodpovědně.


celý text

ostatní, náš tip | 3. 4. 2020 | Autor:

Prodej p. Křapa

Pan Křapa nabízí možnost rozvozu konzumních a sadbových brambor, cibule, jablek a vajec přímo do domu. Brambory konzumní MARABEL 15,-/kg balení 25kg, brambory sadbové 17,50,-/kg balení 10kg, cibule 10,-/kg balení 5 a 10kg, jablka 20,-/kg balení 5kg, vejce 30kusu 65,-. INFO O TERMÍNU ROZVOZU A OBJEDNÁVKY NA TELEFONU 702890935 v době od 10:00-12:00 nebo prostřednictvím mailu. zeleninakrapa@seznam.cz celý text

ostatní | 2. 4. 2020 | Autor:

Prodej čerstvého pečiva


"V tuto mimořádnou chvíli a omezení pohybu na veřejnosti, Vám Pekařství Javor nabízí prodej čerstvého pečiva jako chléb, rohlíky i veškerý sladký sortiment, včetně vdolečků, z auta před Vaším domem. Prodej v obci bude probíhat ve čtvrtek od 9.00 hodin dle objednávek. Telefon 572 671 333. Děkujeme za pozornost a těšíme se na Váš nákup."

celý text

ostatní | 31. 3. 2020 | Autor:

Sběrné dvory opět otevřeny

Oznamujeme občanům, že sběrné dvory budou od středy 1. dubna otevřeny. Prosíme občany o ohleduplnost a dodržování všech platných hygienických nařízení. celý text

ostatní, náš tip | 30. 3. 2020 | Autor:

Urologická ambulance - MUDr. Karásek

Urologická ambulane urolanka v Uh.Brodě-MUDr. Antonín Karásek-
ordinuje po,út,st,pá od 7,00 do 12,00.Odpoledne po tel. domluvě.
Pacienti, kteří mají chronickou medikaci,či opakovaný předpis zdravotní pomůcky /inkontinence/,si mohou telefonicky domluvit předpis , který jim bude odeslán SMS zprávou nebo E-MAIL poštou..
Tlefon : 608781900
572629359
Děkuji Dr.Antonín Karásek
celý text

ostatní | 30. 3. 2020 | Autor:

Zápis dětí do 1. tříd základní školy

Základní škola J. A. Komenského Nivnice oznamuje, že zápis dětí do 1. třídy základní školy pro školní rok 2020/2021 proběhne bez přítomnosti dětí ve škole. Proběhne pouze administrativní část zápisu. Žádost podá zákonný zástupce osobně ve škole v úterý 7. dubna 2020 v době od 14:00 do 17:00 h v budově 1. stupně ZŠ. Dodržení hygienických a bezpečnostních pravidel bude zajištěno. Současně během zápisu proběhne také přihlašování dětí do školní družiny. V případě, že zákonný zástupce nepodá žádost při osobním jednání ve škole, zašle žádost v době od 1. do 30. 4. 2020 datovou schránkou nebo mailem s elektronickým podpisem na adresu reditelka@zsnivnice.cz nebo poštou na adresu školy. Podrobné informace k organizaci zápisu najdete na webových stránkách školy. celý text

ostatní | 30. 3. 2020 | Autor:

Výběrové řízení na sekretářku

Obec Nivnice vyhlašuje výběrové řízení na sekretářku celý text

ostatní | 27. 3. 2020 | Autor:

Nabídka volných míst

Obec Nivnice nabízí volné pracovní místa celý text

ostatní | 27. 3. 2020 | Autor:

E.ON vytyčování sítí

E.ON bude v obci vytyčovat sítě - viz. léták celý text

ostatní | 24. 3. 2020 | Autor:

Informace - pondělí

Vážení spoluobčané,
Prvotně sdělujeme pozitivní zprávu a oznamujeme že v Nivnici dosud není žádná osoba nakažena koronavirem. Chraňme se navzájem , minimálně vyrážejme za nákupy a po návštěvě obchodů řádně provádějme hygienická doporučení.
Dále informujeme : na obecním úřadě je otevřeno v zádveří odběrné místo a to denně od 7,00 do 17,00 hod. Na odběrném místě je možné roušky přinést i odebrat. Je možné i odebrat nebo přinést materiál vhodný na šití roušek.
Na odběrném místě jsou k dispozici i letáky se základními informacemi jak se chovat ve veřejných prostorách, jak udržovat roušky, informace o otevíracích dobách, nutné kontakty pro případnou výpomoc s nákupy či zajištěním léků.
Dále žádáme občany, aby při vstupu do obchodů dodržovali rozestupy. V prostorách obchodů byli jen v omezeném počtu dle instrukcí obchodů.
Upozorňujeme starší občany nad 65 let aby dodržovali nákupní dobu od 8 do 10 hod.
Sběrné dvory budou i v tomto týdnu uzavřeny. Svoz plastů proběhne dle plánu ve středu 25.3.
Děkujeme všem, kteří šijete roušky, nebo jakkoliv pomáháte ke zmírnění šíření nákazy.

celý text

ostatní, náš tip | 23. 3. 2020 | Autor:

Prodejna masa a uzenin ZAS:

ZAS Nivnice prodejna masa a uzenin oznamuje, že od pondělí 23. března 2020 do odvolání bude mít otevřeno
PONDĚLÍ AŽ PÁTEK POUZE od 6.00 do 9.30 hodin!
celý text

ostatní | 20. 3. 2020 | Autor:

ROUŠKY na obecním úřadě - nedostatek

Bezplatné roušky na obecním úřadě jsou postupně doplňovány, ale je jich pořád nedostatek. Děkujeme všem, kteří se zapojili do šití dalších roušek.
Prosíme choďte si pro roušky na OÚ průběžně během dne, nestíháme vše rozvážet dle seznamů. celý text

ostatní, náš tip | 19. 3. 2020 | Autor:

Oznámení České pošty


Aktuální situace v doručování zásilek

Česká pošta vyzývá všechny své klienty, aby zvážili jakoukoliv návštěvu pobočky. Pokud si bezodkladně musí vyřídit své poštovní záležitosti, žádáme je, aby používali ochranné prostředky, ideálně roušku. Na všech pobočkách lze platit bezhotovostně, což v současné situaci snižuje případný přenos viru. Vzhledem k aktuálnímu vývoji situace jsme rozhodli, že v případě uzavřených lokalit budeme jednat s jednotlivými krajskými hygienickými stanicemi o možnosti doručovat zásilky v dané lokalitě. V případech uzavřených lokalit budou zásilky uloženy bez pokusu o doručení s tím, že jim bude prodloužena ukládací doba.

Česká pošta udělá vše pro to, aby byly důchody ve všech případech doručovány. V lokalitách uzavřených krajskými hygienickými stanicemi bude možnost doručování důchodů komunikována s touto organizací. Doručování pak proběhne buď za asistence bezpečnostních složek státu nebo s ochrannými prostředky. Také v ostatních lokalitách bude postup při doručování důchodů upraven tak, aby nedošlo k přímému kontaktu mezi pošťáky a klienty. Peníze budou příjemci předávány v obálce pokládané na zem.

U zapsaných zásilek se listovní zásilky vždy uloží na ukládací poštu bez pokusu o doručení. U těchto ukládaných zásilek bude prodloužena úložní doba na 30 dnů. Balíky se v uzavřených lokalitách uloží bez pokusu o doručení a bude u nich prodloužena úložní doba na 15, resp. 30 dnů (podle druhu zásilky). V ostatních případech u neuzavřených lokalit budou balíky doručovány bez přímého kontaktu s adresátem. Adresát bude vyzván, ať položí osobní doklad na zem nebo jiné vhodné místo a ustoupí. Doručovatel si doklad převezme, ověří totožnost, zapíše. Stejným způsobem mu bude i předána zásilka. Po dokončení doručení ošetří doručovatel své ruce dezinfekčním sprejem.

Propagační materiály nebudou do odvolání doručovány ani přijímány. Je také zastaveno poskytování služby „Komplexní doručení“ a „Odvoz spotřebiče“.

Děkujeme za pochopení
Vaše Česká pošta

Upravená otevírací doba provozovny:

Den v týdnu Upravené HpV
Pondělí 8:00 - 11:00 a 12:30 - 16:00
Úterý 8:00 - 11:00 a 12:30 - 16:00
Středa 8:00 - 11:00 a 12:30 - 16:00
Čtvrtek 8:00 - 11:00 a 12:30 - 16:00
Pátek 8:00 - 11:00 a 12:30 - 16:00
Sobota Zavřeno
Neděle Zavřeno


celý text

ostatní | 19. 3. 2020 | Autor:

Zlínský kraj rozhodnutí nařízení hejtmana

Zlínský kraj rozhodnutí - nařízení hejtmana celý text

ostatní, náš tip | 18. 3. 2020 | Autor:

ZAJIŠTĚNÍ POMOCI PRO NAŠE SENIORY

Kdo z našich seniorů potřebuje v této nelehké situaci pomoc s nákupem popřípadě s donáškou léků, či jiné pomoci může se obrátit na obce, která se bude snažit vše potřebné zajistit. Volejte na tel. č. 606 766 166!!! celý text

ostatní, náš tip | 18. 3. 2020 | Autor:

POVINNOST NOŠENÍ ROUŠEK PO CELÉ NIVNICI!!!

Vážení občané,
od čtvrtka 19. března 2020 až do odvolání bude platit nařízení obce o povinnosti nosit ochranné pomůcky ke snižování rizika dalšího rozšíření nákazy novým koronavirem.
Každá osoba bude povinna při pohybu v ulicích obce a všech dostupných veřejných prostorách obce Nivnice zakrýt si ústa a nos respirátorem, rouškou, šálou, kapesníkem nebo jinou obdobnou ochrannou pomůckou sloužící k zamezení šíření koronaviru.
Nařízení bude platné počínaje dnem 19. 3. 2020 00:00 hodinou až do odvolání a dodržování bude kontrolovat policie ČR.
„Vážnost situace si toto nařízení obce o povinnosti nosit roušky nebo jiné prostředky k ochraně sebe i ostatních vyloženě žádá. V žádném případě nám nejde o represi, ale o eliminování rizika šíření nákazy mezi obyvateli. Jde o to na maximum zvýšit ochranu obyvatel zejména tam, kde je vyšší koncentrace lidí, tedy v obchodech, prostředcích MHD a na podobných místech

Obec Nivnice zřídila v zádveří obecního úřadu odběrová místa, kde můžete darovat roušky, látku na šití, nitě šňůrky.
Látky před darováním vyperte a vyžehlete.
Látku vložte do čistého igelitového sáčku a sáček zavažte.
Nitě a gumičky dávejte zvlášť do separátních sáčků a sáček také zavažte.
Pokud potřebujete materiál na roušky volně si jej odebírejte, ale berte si prosím pouze takové množství materiálu, které opravdu zpracujete.

Před obecním úřadem jsou na stole volně k odběru návody, jak pečovat o látkovou roušku

Prosíme občany chovejme se dle doporučení a doufejme, že naše obec toto nelehké období přečká ve zdraví.


celý text

ostatní | 18. 3. 2020 | Autor:

MĚSTSKÁ NEMOCNICE S POLIKLINIKOU UB informuje:

Učiněná opatření v Městské nemocnici s poliklinikou Uh. Brod, s.r.o.

Vážení návštěvníci děkujeme za respektování níže uvedených opatření. Věříme, že daná opatření budou prevencí k rozšíření nákazy COVID-19.

ZÁKAZ VSTUPU DO BUDOVY
VŠEM OSOBÁM, KTERÉ S OŠETŘUJÍCÍM LÉKAŘEM PŘEDEM TELEFONICKY NEKONZULTOVALY SVŮJ ZDRAVOTNÍ STAV.
Pokud Vám byl vstup povolen, omezte pobyt v budovách na minimum.
Kontakt na ambulantního specialistu je k dispozici na www.nemub.cz nebo na lince 572 629 111.
Děkujeme za respektování tohoto pokynu

PROVOZNÍ DOBA BUDOV POLIKLINIKY
PONDĚLÍ – PÁTEK
7:00 – 12:00
Z DŮVODU ZAJIŠTĚNÍ PÉČE PRO NEODKLADNÉ PACIENTY JSOU POUZE PRO PACIENTY CHIRURGIE A GYNEKOLOGIE ZAJIŠTĚNY PO 12:00 VYMEZENÉ VSTUPY DO PAVILONU C.
Ostatní pacienti mohou do budov vstoupit po 12:00 pouze se souhlasem ošetřujícího lékaře, který zajistí individuální vstup do budovy.

ZÁKAZ NÁVŠTĚV na lůžkovém oddělení následné péče
Informace o zdravotním stavu pacientů budou rodinným příslušníkům poskytovány pouze v době od 13:00 do 15:00. Mimo tyto hodiny není možné reagovat na Vaše telefony, neboť je nutné zajistit plynulý chod oddělení.
Lékárna OTEVŘENA:
PO – PÁ 7:00-18:00
SO 8:00-11:00
Před vstupem dodržujte pokyny uvedené na dveřích lékárny.


celý text

ostatní | 18. 3. 2020 | Autor:

UPOZORNĚNÍ PRO CESTUJÍCÍ

V souvislosti s vládním nařízením spočívajícím v omezeném pohybu osob v ČR z důvodu zamezení šíření koronaviru bude s platností od středy 18.března 2020 do odvolání provoz na všech autobusových regionálních linkách v závazku veřejné služby Zlínského kraje veden podle jízdních řádů, KTERÉ PLATÍ O LETNÍCH PRÁZDNINÁCH. Dále může dojít k zastavení nebo omezení spojů jedoucí do Brna a Ostravy. Rovněž z důvodu vyhlášení nouzového stavu v ČR s platností od neděle 15.3.2020 dochází k omezení spojů na bohoslužby jezdící v neděli.
Změny ve vyhledávačích, např. IDOS, se projeví nejpozději ve středu 18. března 2020 celý text

ostatní, náš tip | 18. 3. 2020 | Autor:

FARNOST NIVNICE OZNAMUJE:

Milí farníci, vážení spoluobčané!
Mše svaté, jak jste si je nahlásili, bude pan farář pravidelně sloužit. Je možné je sledovat přes webkameru na internetových stránkách Farnosti Nivnice. Až do odvolání se kromě kněze mše NESMÍ NIKDO JINÝ ÚČASTNIT!!! Rodina, která má mši svatou, ji může sledovat přes webkameru. Pokud by někdo chtěl přesunout sjednanou mši na později, ať dá vědět. Kdo by potřeboval svátosti, ať dá vědět. Jsme spojeni v modlitbách prodchnuti křesťanskou nadějí a důvěrou v Boha.
celý text

ostatní | 18. 3. 2020 | Autor:

Jednota Nivnice

Jednota Nivnice oznamuje změnu otevírací doby:
Pondělí - pátek 6.30 - 15.00 hodin
Sobota 6.30 - 10.00 hodin
Neděle - zavřeno
otevírací doba platí do odvolání celý text

ostatní | 16. 3. 2020 | Autor:

Tisková zpráva finančnícho úřadu

Tisková zpráva finanční úřadu dle přílohy celý text

ostatní | 16. 3. 2020 | Autor:

Květinářství Na modrém domečku - otevřeno

Zahradnictví a květinářství Na modrém domečku oznamuje, že bude mít otevřeno každý den pouze od 14 - 17 hodin a v sobotu od 8 – 10 hodin.
Možno objednat na telefonu 731 456 464
celý text

ostatní | 16. 3. 2020 | Autor:

Obecní úřad omezen provoz - kontakty nutné případy

Obecní úřad otevřen pouze:
Pondělí 16. 3. 9 - 12 hodin
Středa 18. 3. 14 -17 hodin
Pondělí 23. 3. 9 - 12 hodin

Poplatky za popelnice a psa je možné uhradit do 1. 7 . 2020 , případně bezhotovostně.

Kontakty pro nutné případy:
starosta Ing. Vykydal 606 766 166
místostarostka Ing. Kománková 606 766 167
Matrika p. Borýsková 731 427 333
Pokladna, hlášení p. Fialová 731 427 344 celý text

ostatní | 16. 3. 2020 | Autor:

Ordinace MUDr. Matušáková

MUDr.Iva Matušáková, PLDD Nivnice a Uh.Brod
Změna ordinačních hodin z důvodu nouzového režimu
ordinace od 16.3. 2020 do odvolání
Návštěva ordinace POUZE po předchozím objednání !!! Děkujeme !!!


Pondělí 16.3. ještě obvyklá pracovní doba
od 23.3. ordinujeme pouze v UB prevence 7.00 – 10.30 hodin
nemocní 11.00 – 14.00 hodin

Úterý ordinujeme pouze v Nivnici prevence 7.00 – 10.30 hodin
nemocní 11.00- 14.00 hodin

středa ordinujeme v UB 7.00-11.00 hodin
v Nivnici 12.00-16.00 hodin

čtvrtek ordinujeme pouze v UB prevence 11.00- 14.00 hodin
nemocní 14.30 -18.00 hodin

pátek ordinujeme pouze v Nivnici prevence 7.00-9.00 hodin
nemocní 9.30-11.30 hodin

kontakty:
telefon UB 577 440 440, Horní Valy 2536 /Lékařský dům/, ordinacebrod@seznam.cz
telefon Nivnice 724 10 77 50, Sadová 1030, ordinacenivnice@seznam.cz

celý text

ostatní | 16. 3. 2020 | Autor:

INFORMACE ZŠ A MŠ NIVNICE

Ředitelství Základní školy Nivnice informuje, že po dobu uzavření školy je přerušena také činnost zájmových kroužků a provoz tělocvičny. Mateřská škola zůstává v provozu. Prosíme ale všechny rodiče, kteří mají možnost si dítě ponechat doma, aby tak učinili. Školní jídelna vaří pro mateřskou školu a pro důchodce odebírající oběd. Děkujeme za chápavý přístup k této složité situaci. celý text

ostatní | 15. 3. 2020 | Autor:

PROHLÁŠENÍ FARNOSTI

Římskokatolická farnost Nivnice informuje spoluobčany a farníky:
I když Vláda ČR omezila počet osob na shromážděních na 30, Česká biskupská konference ruší veřejné bohoslužby a další církevní akce. Pan farář bude mše svaté sloužit v kostele pouze v přítomnosti kostelníka a jen jednoho člena rodiny, která v daném dni má domluvené odsloužení mše svaté. Každou nivnickou mši svatou můžete sledovat přes webkameru. Bohoslužby je také možné sledovat ve sdělovacích prostředcích (TV Noe, TV Lux, Rádio Proglas) a den Páně tak slavit v rodinném kruhu. Všichni věřící jsou z tohoto důvodu do odvolání dispenzováni od fyzické účasti na nedělních bohoslužbách. Individuální přijetí svátosti lze domluvit s panem farářem, který zodpoví i případné dotazy. Viz. prohlášení ČBK na internetových stránkách Arcidiecéze olomoucké. Prosíme o modlitby. Společná modlitba je nejsilnější zbraní, kterou máme! Děkujeme!

celý text

ostatní | 13. 3. 2020 | Autor:

Oznámení MUDr. Sváčková

Dle nařízení Krajské hygienické stanice Zlínského kraje žádáme všechny pacienty, aby neakutní návštěvu v ordinaci v současné době odložili nejméně o měsíc. Děkujeme za pochopení. celý text

ostatní | 13. 3. 2020 | Autor:

Knihovna v Nivnici uzavřena

Oznamujeme občanům, že knihovna v Nivnici bude od pondělí 16. března uzavřena do odvolání. celý text

ostatní | 13. 3. 2020 | Autor:

Změna jízdního řádu autobusů ve zlínském kraji

Od pondělí 16. března pojedou autobusy ve Zlínském kraji v prázdninovém režimu

V souvislosti s mimořádnými opatřeními, které v úterý 10. března vydalo Ministerstvo zdravotnictví, budou ve Zlínském kraji upraveny jízdní řády linkových autobusů. Protože jsou uzavřeny základní, střední, vyšší odborné i vysoké školy, pojedou autobusy od pondělí 16. března 2020 v prázdninovém režimu. To znamená, že omezení autobusových spojů se týká především ranních a odpoledních spojů, které zabezpečují přepravu žáků a studentů do škol.

Omezení autobusové linkové dopravy platí do odvolání, minimálně však 14 dnů.

Vlakové spoje zůstávají v plném rozsahu a prázdninový režim se jich netýká.

celý text

ostatní | 12. 3. 2020 | Autor:

Oznámení České pošty

Dodávání zásilek v důsledku výskytu koronaviru

Vzhledem k vývoji situace, kdy byl koronavirus potvrzen již i v České republice, bude Česká pošta, s.p., v případě, že jí bude známo, že se jedná o jednotlivé adresáty, byty nebo lokalitu s výskytem koronaviru, popř. bude vyhlášena plošná karanténa na určitém území, postupovat při dodávání zásilek v dané lokalitě následujícím způsobem:

Obyčejné zásilky
Obyčejné listovní zásilky, které lze s ohledem na jejich rozměry vložit do domovní schránky adresáta, se vždy doručí vložením do domovní schránky adresáta.
Velké kusy obyčejných listovních zásilek, které není možné vložit do domovní schránky adresáta a Obyčejné balíky se uloží rovnou na ukládací poště bez pokusu o doručení. U těchto ukládaných zásilek odpovědný pracovník dodávací provozovny prodlouží úložní dobu na 30 dnů. Pokud u zásilky prodloužení úložní doby vyloučil odesílatel, nebude u konkrétní zásilky úložní doba prodloužena. K zásilkám musí být vyhotovena Výzva k vyzvednutí obyčejné zásilky (tisk. 11-060B), resp. Oznámení o příchodu zásilky/Potvrzení o převzetí zásilky, ve kterém musí být uveden správný, tj. prodloužený, datum konce úložní doby.
Výzva/Oznámení musí být vloženo do domovní schránky adresáta.


Zapsané zásilky
Listovní zásilky se uloží na ukládací poštu bez pokusu o doručení. U těchto ukládaných zásilek odpovědný pracovník dodávací provozovny prodlouží úložní dobu na 30 dnů. Pokud u zásilky prodloužení úložní doby vyloučil odesílatel nebo není v souladu s podmínkami dané služby, nebude u konkrétní zásilky úložní doba prodloužena. K zásilkám musí být vyhotoveno Oznámení o příchodu zásilky/Potvrzení o převzetí zásilky, ve kterém musí být uveden správný, tj. prodloužený, datum konce úložní doby (je-li to s ohledem na požadavek odesílatele možné).
Oznámení musí být vloženo do domovní schránky adresáta.

V případech, kdy je v karanténě pouze např. jeden byt (tzn., že v karanténě není celý dům, ulice apod.), může být u zásilky proveden náhradní pokus o doručení sousedům. Tento postup není možný u zásilek s doplňkovou službou Dodání do vlastních rukou a Dodání do vlastních rukou výhradně jen adresáta.
Zásilky adresované adresátům, kteří jsou v karanténě, lze jednorázově bezplatně doslat (tzn., že dodávací provozovna, ke které byla zásilka doslána, odmaže výjimečně v těchto případech službu „jednorázová dosílka“) do lokality, kde není nařízena karanténa. Adresát výjimečně v tomto případě uvede při žádosti o dosílku (e-mail, telefon) nejenom novou adresu, ale také označení „nového“ adresáta, kterému má být zásilka na nové adrese dodána. Provozovna, která žádost přijala, žádost zaeviduje dle p. př. 4414, a to včetně zaevidování nového adresáta. Označení nového adresáta musí být vyznačeno na zásilce (z úpravy zásilky musí být zřejmé, že se jedná o dosílku v důsledku karantény, tj. o bezplatnou dosílku). Tento postup není možný u zásilek s doplňkovou službou Dodání do vlastních rukou a Dodání do vlastních rukou výhradně jen adresáta a u zásilek, u kterých to vyloučil odesílatel.

Balíky se uloží bez pokusu o doručení. U těchto ukládaných zásilek odpovědný pracovník dodávací provozovny prodlouží úložní dobu na 15, resp. 30 dnů (podle druhu zásilky). Pokud u zásilky prodloužení úložní doby vyloučil odesílatel nebo není v souladu s podmínkami dané služby, nebude u konkrétní zásilky úložní doba prodloužena. K zásilkám musí být vyhotoveno Oznámení o příchodu zásilky/Potvrzení o převzetí zásilky, ve kterém musí být uveden správný, tj. prodloužený, datum konce úložní doby (je-li to s ohledem na požadavek odesílatele možné).
Oznámení musí být vloženo do domovní schránky adresáta.

V případech, kdy je v karanténě pouze např. jeden byt (tzn., že v karanténě není celý dům, ulice apod.), může být u zásilky proveden náhradní pokus o doručení sousedům. Tento postup není možný u zásilek s doplňkovou službou Dodání do vlastních rukou a Dodání do vlastních rukou výhradně jen adresáta.
Zásilky adresované adresátům, kteří jsou v karanténě, lze jednorázově bezplatně doslat do lokality, kde není nařízena karanténa. Adresát výjimečně v tomto případě uvede při žádosti o dosílku (e-mail, telefon) nejenom novou adresu, ale také označení „nového“ adresáta, kterému má být zásilka na nové adrese dodána. Provozovna, která žádost přijala, žádost zaeviduje dle p. př. 4414, a to včetně zaevidování nového adresáta. Označení nového adresáta musí být vyznačeno na zásilce (z úpravy zásilky musí být zřejmé, že se jedná o dosílku v důsledku karantény, tj. o bezplatnou dosílku). Tento postup není možný u zásilek s doplňkovou službou Dodání do vlastních rukou a Dodání do vlastních rukou výhradně jen adresáta a u zásilek, u kterých to vyloučil odesílatel.

V případě uložených balíků, které je možné vyzvednout na identifikační kód pro výdej zásilky, bude balík standardně vydán tomu, kdo sdělí správný identifikační kód spolu se jménem a příjmením adresáta nebo podacím číslem zásilky.
Bude-li v důsledku koronaviru uzavřena určitá lokalita, může adresát balíku, který je možné vyzvednout na identifikační kód pro výdej zásilky, požádat o změnu ukládací pošty mimo uzavřenou lokalitu, kde bude balík vydán po splnění výše uvedených podmínek.

Poštovní poukázky, které je možné doručit vložením do domovní schránky, se vloží do domovní schránky.

Poštovní poukázky, které není možné doručit vložením do domovní schránky, se uloží u příslušné ukládací pošty bez pokusu o doručení. K poštovní poukázce musí být vyhotovena Výzva k vyzvednutí (tisk. 11-064V), která musí být vložena do domovní schránky adresáta. Vzhledem k tomu, že platnost poštovní poukázky je 25 dní (nezvolil-li odesílatel jinak), nejsou pro její dodání nastaveny žádné další mimořádné postupy.
celý text

ostatní | 12. 3. 2020 | Autor:

Upozornění Základní a mateřské školy v Nivnici

Na základě mimořádného opatření MZ ČR se vyučování v Základní škole Nivnice od středy 11. 3. 2020 přerušuje až do odvolání. Přerušuje se také činnost školní družiny. Aktuální informace budou na webových stránkách školy a budou hlášeny obecním rozhlasem. celý text

ostatní | 10. 3. 2020 | Autor:

Kominictví Jan Konečný

Kominická firma Jan Konečný, bude provádět ve dnech 9. 3. - 31. 3. 2020 v Nivnici kontrolu a čištění komínů s vystavením kontrolní zprávy. Zájemci se mohou hlásit na telefonním čísle 775 680 403. celý text

ostatní | 9. 3. 2020 | Autor:

Charitní dům - zákaz návštěv

Charitní dům v Nivnici upozorňuje, že je ode dneška zákaz návštěv. celý text

ostatní | 9. 3. 2020 | Autor:

HERNIČKA PRO DĚTI POD OBECNÍM ÚŘADEM

MILÉ MAMINKY A DĚTI, DÍKY OBECNÍMU ÚŘADU SE NÁM BĚHEM MĚSÍCE ÚNORA VYBUDOVALA HERNIČKA. MÁME K DISPOZICI KRÁSNOU ÚTULNĚ VYBAVENOU HERNU, URČENOU K HRANÍ A SCHÁZENÍ NEJMENŠÍCH DĚTÍ. ZATÍM BUDOU K DISPOZICI DNY K HRANÍ
ÚTERÝ OD 9.30-11.30 DĚTI VĚKOVĚ OD 2LET
STŘEDA OD 9.30-11.30 DĚTÍ OD 1ROKU
ČTVRTEK OD 9.30-11.30 DĚTI OD 1ROKU
UVIDÍME ČASEM, JAKÝ BUDE ZÁJEM POPŘ. BUDOU DALŠÍ DNY K DISPOZICI K HRANÍ .
VELKÉ PODĚKOVÁNÍ OBECNÍMU ÚŘADU,PRACOVNÍKŮM ZA REKONSTRUKCI A P. TRTKOVI ZA VYBAVENÍ.
celý text

ostatní | 3. 3. 2020 | Autor:

VÝBĚR POPLATKŮ ZA POPELNICE A PSA OD 5.2.

Obecní úřad oznamuje, že se vybírají poplatky za popelnice a psa. celý text

ostatní, náš tip | 5. 2. 2020 | Autor:
odpočívárna

RELAX CENTRUM NIVNICE - NOVĚ OTEVŘENO OD 1.11.

Listopad a podzimní počasí je přesně ten čas, kdy je potřeba se pořádně zahřát! Od pátku 1. listopadu otevíráme novou provozovnu - Relax centrum, kde se můžete zahřát v jedné ze dvou finských saun, načerpat energii v jedné ze dvou odpočinkových místností a k tomu si dát dobrou kávu a nejen to, přijďte se přesvědčit. Těšíme se na Vás. Provozní doba viz níže. celý text

ostatní | 7. 1. 2020 | Autor:
klíče nalezeny u Besedy

ZTRÁTY A NÁLEZY

Níže jsou fotky všech ztrát a nálezů, které budou postupně aktualizovány. V případě dotazů volejte na podatelnu OÚ 572693126. celý text

ostatní | 20. 12. 2019 | Autor: Ing. Tereza Kopečková

NABÍDKA PRÁCE - SUEZ

Společnost SUEZ hledá pracovníka na svoz komunálního odpadu na HPP nebo DPP . V případě zájmu volejte na telefon 602 501 978. celý text

ostatní | 28. 11. 2019 | Autor:
zimní otevírací doba

ZDRAVÉ BISTRO - ZIMNÍ OTEVÍRACÍ DOBA

viz plakát níže celý text

ostatní | 20. 11. 2019 | Autor:

NABÍDKA PRÁCE - ZÁSTUP ZA UKLÍZEČKU

Přijmeme zástup za uklízečku. Vhodné pro ženy na mateřské dovolené nebo důchodkyně. Nástup od ledna 2020. Zájemci hlaste se osobně na Obecním úřadě nebo na telefonu 606 766 167. celý text

ostatní | 18. 11. 2019 | Autor:
titulní strana

PRODEJ NÁSTĚNNÉHO KALENDÁŘE NIVNICE 2020

Kromě klasického stolního kalendáře, máme k prodeji limitovaný počet kusů nástěnného kalendáře, který je plný fotek Nivnice z různých úhlů z jednotlivých ročních období. Cena nástěnného kalendáře je 120 Kč. Ukázka kalendáře níže. celý text

ostatní | 7. 11. 2019 | Autor:
PRODEJ NIVNICKÝCH KALENDÁŘŮ NA ROK 2020 1

PRODEJ NIVNICKÝCH KALENDÁŘŮ NA ROK 2020

Od pondělí 4. listopadu zahajujeme prodej Nivnických kalendářů na rok 2020 za 80 Kč. Lze je zakoupit na podatelně Obecního úřadu v Obecní knihovně nebo v prodejně Božka. celý text

ostatní | 4. 11. 2019 | Autor:
NALEZENO KOLO NA HŘBITOVĚ 1

NALEZENO KOLO NA HŘBITOVĚ

Na hřbitově zůstalo červené kolo. Kdo jej postrádá, ať se přihlásí na obecním úřadě nebo na telefonu 572 693 126. celý text

ostatní | 30. 10. 2019 | Autor:

ODLEHČOVACÍ SLUŽBA UHERSKÝ BROD - PŘESTĚHOVÁNA NA STRÁNÍ

Dne 1.10.2019 byla přestěhována Ambulantní odlehčovací služba z Uherského Brodu do Strání. Funguje v Domě s pečovatelskou službou, Sv. Cyrila a Metoděje 271, ve Strání v době od 7:00 do 18:00 hod.
Pečujete o vaše rodinné příslušníky? Potřebuje si něco vyřídit nebo si udělat den pro sebe? Využijte naši odlehčovací službu. Vašeho rodinného příslušníka přivezte kdykoliv v době od 7:00 do 18:00 hod. a my se o něj postaráme.
Co mám pro to udělat?
Kontaktujte vedoucí služby nebo sociální pracovnici viz. kontakty níže a domluvte se na dalším postupu. Taktéž si můžete stáhnout a vyplnit Žádost o poskytování Ambulantní odlehčovací služby Strání přímo na webu Charity Uherský Brod. Tu po té přineste přímo na DPS, kde si domluvíte způsob poskytování služby.
Jak fungujeme?
Chceme odlehčit pečujícím osobám v každodenní péči o svého blízkého a nabídnout jim časový prostor, který mohou využít podle svých potřeb.
Dokážeme individuálně zajistit podporu, pomoc a péči osobám, které mají sníženou soběstačnost z důvodu věku, tělesného, chronického onemocnění nebo zdravotního postižení, o které jinak trvale pečují rodinní příslušníci či jiné pečující osoby v jejich přirozeném sociálním prostředí. Jedná se o dospělé osoby a seniory z Uherskobrodska.

Kolik služba stojí?
- 130 Kč za hodinu, podle skutečně spotřebovaného času nezbytného k zajištění úkonů péče; netrvá-li úkon celou hodinu, výše úhrady se poměrně krátí,
- 170 Kč denně za celodenní stravu v rozsahu minimálně 3 hlavních jídel, 75 Kč za oběd, včetně provozních nákladů souvisejících s přípravou stravy,
Kontakty:
Vedoucí služby: Bc. Miroslava Havlíková, DiS. telefon: +420 776 080 273,
e-mail: miroslava.havlikova@uhbrod.charita.cz, provozní doba: Po - Pá 8:00 - 14:00 hod.
Sociální pracovnice: Bc. Jarmila Výmolová Tomancová, telefon: +420 606 055 135, e-mail: jarmila.tomancova@uhbrod.charita.cz, provozní doba: : Út, St, Čt 7:00 - 14:00 hod.
celý text

ostatní | 15. 10. 2019 | Autor:
CVIČENÍ NA DOLNÍ ŠKOLE 2

CVIČENÍ NA DOLNÍ ŠKOLE

Každé pondělí v 19:00 hod. bude v tělocvičně dolní školy probíhat cvičení pilates, aerobic a posilování. celý text

ostatní | 23. 9. 2019 | Autor:

OZNÁMENÍ - KADEŘNICTVÍ ANDREA MAZUROVÁ

Kadeřnictví Andrea Mazurová oznamuje, že po ukončení mateřské dovolené začíná s novou, delší pracovní dobou. Objednávky přijímá na telefonním čísle 733 570 699.
Pondělí: 8:30 - 15:00
Úterý: 8:30 - 18:00
Středa: ZAVŘENO
Čtvrtek: 8:30 - 18:00
Pátek: 8:30 - 15:00 celý text

ostatní | 3. 9. 2019 | Autor:

OZNÁMENÍ - PŘEKLADIŠTĚ HOŠTÁKY

Upozorňujeme občany, že v případě demolice objektů nebo výkopových prací není možné ukládat odpad na překladiště Hoštáky.
Na překladiště budou vpouštěny jen osobní auta s vozíky. Stavební suť a výkopovka na kontejnerech musí být vyvážena na placené skládky.
celý text

ostatní | 2. 8. 2019 | Autor:

UPOZORNĚNÍ - SVOZ KOMUNÁLNÍHO ODPADU

Upozorňujeme občany, že s poničeným kódem na popelnici nebude popelnice vyvezena. Prosíme o kontrolu a případné přelepení. Zájemci o nový kód ať se hlásí osobně na Obecním úřadě nebo na telefonu 572 693 126. celý text

ostatní | 2. 8. 2019 | Autor:

UPOZORNĚNÍ - CHARITA NIVNICE

Charita Nivnice důrazně upozorňuje občany, aby neparkovali na parkovišti charity pokud nejsou návštěvníky klientů charitního domu. celý text

ostatní | 29. 7. 2019 | Autor:

Prodejna ENAPO

Prodejna potravin ENAPO oznamuje změnu pracovní doby. V Neděli má zavřeno a od pondělí 22. 7. bude mít zkrácenou prodejní dobu ve všední dny do 17 hodin. celý text

ostatní | 18. 7. 2019 | Autor:

NOVĚ OTEVŘENÁ POBOČKA POHŘEBNÍ SLUŽBY V NIVNICI

Pohřební služba ARTE otevírá od 15. července novou pobočku v Nivnici na adrese Nám. Míru 176 v budově Orla.
Otevírací doba:po - pá 8.00 – 12.00 a 13.00 – 15.00
Kontakt: 602 752 749, 776 836 393
celý text

ostatní | 10. 7. 2019 | Autor:

NABÍDKA PRÁCE - DOMOV PRO SENIORY NEZDENICE

Domov pro seniory Nezdenice hledá na hlavní pracovní poměr pracovníka v sociálních službách a na zástup pracovníka údržby.
Podrobnosti na telefonu 730 808 784 nebo www.dsnezdenice.cz.

celý text

ostatní | 8. 7. 2019 | Autor:

NABÍDKA PRÁCE - RACIOLA UHERSKÝ BROD

Společnost RACIOLA Uherský Brod, s.r.o., významná potravinářská firma v regionu, přijme do trvalého pracovního poměru:
- Expedient/ka
- Operátor/ka ve výrobě
- Směnový mistr skladu
- Mistr / mistrová ve výrobě
- Prodavač/ka
- Provozní údržbář
- Zpracovatel/ka drůbeže
Benefity:
- příspěvek na stravování
- sleva na firemní produkty
- příspěvek na penzijní spoření
Pro bližší informace se mohou zájemci o práci hlásit v sídle společnosti
RACIOLA Uherský Brod, s.r.o, Pod Valy 221, 688 01 Uherský Brod,
případně na tel.: 572 626 609, 572 626 601, e-mail: raciola@raciola.cz.
celý text

ostatní | 18. 6. 2019 | Autor:

OZNÁMENÍ - MĚSTO UHERSKÝ BROD

Městský úřad Uherský Brod oznamuje, že od 1. dubna je pracoviště "Kachlíkárna" pro veřejnost každý čtvrtek UZAVŘENA. K vyřízení řidičských průkazů, občanských průkazů, cestovních pasů, evidence řidičů a vozidel je možné využít rezervační elektronický systém, který najdete na webu města Uherský Brod. celý text

ostatní | 4. 4. 2019 | Autor:

NOVÉ JÍZDNÍ ŘÁDY

Nové jízdní řády platí od 9.12.2018 - 14.12.2019 celý text

ostatní | 2. 1. 2019 | Autor:

ZMĚNA ORDINAČNÍCH HODIN - MUDR. IVA MATUŠÁKOVÁ

Změny se týkají čtvrtku a pátku. Ve čtvrtky ordinuje MUDr. IVA Matušáková v Uherském Brodě od 11:00 - 18:00 hod. celý text

ostatní | 2. 1. 2019 | Autor: